nara
18 بهمن 1401 - 00:51

آخر هفته‌های ترافیکی در بخش کهریزک/ ۴۵۹ معلم باید به مدارس بخش کهریزک اضافه شود

بخشدار کهریزک با اشاره به وجود سازمان بهشت زهرا(س) در منطقه کهریزک گفت: سرریز ترافیک کلانشهر تهران و شهرهای اطراف به بهشت زهرا(س) در روزهای پنجشنبه و جمعه چالش‌های جدی را به وجود آورده و ترافیک سنگینی را برای باقرشهر و کهریزک ایجاد می کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ری، امین بابایی بخشدار کهریزک در نشست هم‌اندیشی و هم‌افزایی رؤسای شوراهای تابعه شهرستان ری با بیان اینکه کهریزک ۳۵۰ کیلومتر وسعت سرزمینی دارد اظهار کرد: کهریزک با دو شهر و ۱۴ روستا دارای کرویدورهای ارتباطی و رفت و آمدی با ۱۲۹۷ انبارهای کالاهای اساسی یکی از استراتژیک‌ترین مناطق کشور محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه نقاط مختلف کهریزک که آبستن حوادث مختلف است باید مورد توجه مسؤولان قرار گیرد گفت: کهریزک به لحاظ ظرفیت‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی قابلیت شهرستان شدن را به لحاظ موقعیت و ظرفیت‌‌های مختلف دارد.

بخشدار کهریزک با اشاره به عوارض بارگذاری نامناسب از سوی کلان شهر تهران به منطقه کهریزک افزود: بیش از ۷ هزار و ۲۶۰ تن زباله تهران در آرادکوه کهریزک دفع و دپو می‌شود که بار زیست محیطی زیان آوری را به دنبال دارد.

بابایی با اشاره به جمعیت حدود ۲۰۰ هزار نفری کهریزک ادامه داد: استقرار پالایشگاه نفت و تأمین سوخت هواپیمایی کشور هویت جدیدی برای اقتصاد منطقه کهریزک است که باید این ظرفیت را غنیمت شمرد.

وی تصریح کرد: کهریزک از نظر پهنه منطقه‌ای تمرکز جمعیت و ظرفیت‌های کشاورزی، صنعتی و تولیدی نوین در شهرستان ری ایجاد کرده است‌.

بخشدار کهریزک با اشاره به وجود سازمان بهشت زهرا(س) در منطقه کهریزک اضافه کرد: سرریز ترافیک کلانشهر تهران و شهرهای اطراف به بهشت زهرا(س) چالش‌های جدی را به وجود آورده است و پنجشنبه و جمعه های ترافیکی را برای باقرشهر و کهریزک رقم می زند.

بابایی بیان کرد: تمام معتادان متجاهر شهر تهران در کهریزک هستند که ۳۷ درصد افزایش مخاطرات و سرقت آمار ثبت شده از این حیث است.

وی عنوان کرد: شهرستان ری که پیش از این مادر سایر شهرها بوده است اما اکنون دچار آسیب های زیادی شده و  تحمیل مشکلات به ری زیبنده مردم نیست.

بخشدار کهریزک با اشاره به تحمیل مشکلات از سوی مجموعه شهرداری منطقه ۲۰ و ۱۹ گفت: تداخلات مرزی این شهرداری‌ها با کهریزک و ری نباید اقدام به صدور مجوز در این حوزه استحفاظی از سوی آنها باشد‌ که عوارض به کام مناطق ۱۹ و ۲۰ و تحمیل مشکلات برای مردم کهریزک باشد.

بابایی به تحمیل بار جمعیتی اتباع در کهریزک اشاره کرد و افزود: کهریزک با جمعیت دانش آموزی ۳۳ هزار و ۱۷۹ نفری و تحصیل ۱۳ هزار دانش آموز اتباع به ۴۲ مدرسه جدید الاحداث نیاز دارد تا محرومیت‌های آموزشی به حداقل برسد.

وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه آموزش نیاز است، گفت: ۴۵۹ معلم در حوزه آموزشی کهریزک مورد نیاز است که باید به مدارس بخش کهریزک اضافه شود.

بخشدار کهریزک با بیان اینکه هدایت آب شرب کهریزک در بحرانی‌ترین حالت خود قرار دارد ابراز داشت: با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان و با همکاری پالایشگاه تهران مردم منطقه کهریزک و روستاهای شهرستان ری از آب با کیفیت سد ماملو بهره مند خواهند شد.

پایان پیام/۶۷۰۶۲

منبع: فارس
شناسه خبر: 1023675