nara
18 بهمن 1401 - 12:33

بلیت بازدید از برج میلاد 120 هزار تومان شد

با رای اعضای شورای شهر تهران بهای بلیت بازدید از برج میلاد ۱۲۰ هزار شد.

به گزارش  خبرنگار اجتماعی فارس،  لایحه بهای خدمات استفاده از مرکز تفریحی و خدماتی برج میلاد امروز در شورای شهر مورد بررسی قرار گرفت.

 نرگس معدنی پور رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در این باره گفت: پیشنهاد کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران این است که بازدید از کل طبقات برج میلاد ۱۳۰ هزار تومان، بازدید تا سکوی دید باز ۹۰ هزار تومان و برای بازدیدکنندگان خارجی بازدید از کل مجموعه ۲۵ دلار و بازدید تا سکوی دید باز ۱۵ دلار باشد.

آخوندی عضو دیگر شورا گفت: با توجه به مجوز وزارت کشور بر اساس نرخ تورم افزایش تا سقف ۴۵ درصد را مجاز است.

وی ادامه داد: حالا این موضوع بر عهده شورای اسلامی شهر تهران است که درصد افزایش را مشخص کند.

آخوندی گفت: چیزی که مهم است این است که برای عمده افرادی که ممکن است پرداخت این مبلغ سختشان باشد همچون خبرنگاران، دانش آموزان،‌ بهزیستی، کمیته امداد و ... از تخفیف ۶۰ درصدی استفاده کنند.

حبیب کاشانی خزانه دار شورا در ادامه گفت که  حقوق‌ ۲۵ درصد افزایش یافته و حالا می‌خواهیم بلیت را ۴۵ درصد گران کنیم؟

توکلی زاده معاون شهردار تهران هم گفت: بحث نگهداشت و استهلاک برج میلاد یک واقعیت است و دقت داشته باشید که تنها ۷۰ درصد از فاز یک برج میلاد افتتاح شده است.

چمران در ادامه گفت:  با اضافه کردن قیمت بلیت مردم ناراحت می‌شوند و بهتر است سالمندان را نیز به لیست دریافت کنندگان تخفیفات اضافه کنیم.

در نهایت اعضای شورای شهر تهران به پیشنهاد حذف افزایش ۵۰ درصدی قیمت بلیت برج میلاد در زمان پیک رأی مثبت دادند و این تبصره حذف شد و همچنین مقرر شد که میزان تخفیف‌ها به گروه‌های خاص به ۵۰ درصد برسد.

 با پیشنهاد مهدی چمران قیمت بلیت بازدید از کل مجموعه برج میلاد به ۱۲۰ هزار تومان و بازدید از سکوی دید باز ۸۰ هزار تومان تعیین شد که به تصویب رسید.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1024515